Sigorta Dışı Kapsamında Kalan Durumlar

 1. ANASAYFA
 2. Blog / Bakan
 3. Sigorta Dışı Kapsamında Kalan Durumlar

 Günümüzde kişilere sunulan farklı sigorta seçenekleri ve bu seçeneklerin kapsadığı detaylar kişilerin seçim yapmasında büyük oranda etkili olur. Ödenilen sağlık sigortası teminatı bazı durumları kapsarken, bazı durumları devre dışı bırakır. Bu detayları doğru bilmek büyük önem arz eder. Sağlık sigortalarının kapsadığı ve kapsam dışı bıraktığı durumları kısaca özetlemek mümkündür.

Sağlık Sigortalarının Teminatı Hangi Durumları Kapsar?

 Sağlık sigortaları hem uzun süreli hem de kısa süreli devam eden pek çok rahatsızlığı kapsam altına alır. Kapsam seçeneklerinde kişilere ayaktan tedavi ve yatarak tedavi olmak üzere toplamda 2 ayrı alternatif sunulur. Ayakta tedavinin kapsadığı işlemler; muayene, tahlil, ilaç, fizik tedavi, röntgen ya da benzer durumlardır. Genel olarak 24 saati geçmeyen yani hastanede yatmaya gerek duymayan tüm işlemler ayakta tedavi kapsamına dahildir. Ayrıca rutin kontroller de bu tedavilere dahildir. Yatarak tedaviye ise 24 saatin geçtiği ve hastanede yatarak geçirilen hastalıklar dahildir. Kişilerin yattığı süre zarfında yapılan rutin işlemler sigorta kapsamına dahil edilir. Ayrıca oda masrafı gibi durumlar da yine sigortalı kişiler için karşılanır. Bunların haricinde karşılaşılan durumlar ise özel sağlık sigortası kapsamının dışında bırakılabilir. Özel sağlık sigortasının kapsamında kalan ya da dahil edilmeyen durumları şirketlerden öğrenme şansınız vardır.

sağlık sigortası

Sağlık Sigortasında Kapsam Dışı Bırakılan Hastalıklar

 Özel sağlık sigortası poliçeleri, kişilerin kendi istekleri dahilinde yapılan operasyonları kapsamamaktadır. Ayrıca yine kişilerin istekleri doğrultusunda yapılmış olan operasyonlardan kaynaklı ortaya çıkan komplikasyonları da dahil etmemektedir. Sağlık sigortasının kapsamadığı durumlar kısaca şu şekildedir;

 • Poliçe tarihinden daha önceki süreçte oluşan durumlar
 • Anlaşmalı olan kurumların haricindeki yerlerde yapılan işlemler
 • Sünnet
 • Doğum masrafları (Eklenebilir)
 • Bütün estetik operasyon ücretleri
 • Diş tedavisi
 • SGK tarafından karşılanmayan giderler
 • Kısırlık tedavisi
 • Doğuştan var olan hastalıklar
 • Gözlük camları, lens ve çerçeve ücretleri
 • Zorunlu olmayan mide ameliyatları

Bazı sigorta kapsamlarında poliçe tarihinden 3 ay sonraki sürece kadar dahil edilmeyen durumlar da vardır. Kalp hastalıkları, kanser tedavisi, prostat, safra kesesi, organ yetmezliği, rahim hastalıkları ve böbrek yetmezliği gibi durumlar, özel sağlık sigortası aktif olsa dahi ilk 3 ay kapsam dışında bırakılır.

İnsan sağlığının her şeyden önemlidir. Gebze Bakan Sigorta’ya merak ettiğiniz her şeyi sorarak, en doğru bilgiyi edinebilirsiniz.

Bakan Sigorta’nın Sağlık Sigortası ürününü inceleyebilirsiniz.

En hızlı ve en uygun Sağlık Sigorta Teklifi için.

Önceki Gönderi
Sağlık Sigortası Fiyatını Neler Belirler?
Sonraki Gönderi
Hamileyken Doğum Sigortası Yapılabilir Mi?

İlgili Diğer Haberler

Menü
Whatsapp Telefon