Hamileyken Doğum Sigortası Yapılabilir Mi?

  1. ANASAYFA
  2. Blog / Bakan
  3. Hamileyken Doğum Sigortası Yapılabilir Mi?

Özel sağlık sigortası bütün aile fertleri için yaptırabileceğiniz bir sigorta çeşididir. Poliçede yer alan teminatlara bağlı olarak kaza ya da hastalık nedeni ile meydana gelen sağlık sorunlarının tedavisi özel sağlık sigortası tarafından karşılanır. Sağlık sigortasından faydalanmak isteyen kişilerin belirli şartları karşılaması gerekir. Prim bedelleri yapılan poliçeye göre belirlenir. Bu sigorta türünde adayların sağlık durumları ve ne sıklıkla hastane ziyareti yapacaklarına göre ayarlanır. Sigorta şirketleri hamilelere özel olarak hazırladıkları poliçelerde birbirinden farklı teklifleri sunmaktadır.

Doğum Sigortası Hamileliği Kapsar Mı?

En çok araştırılan konuların başında gelmektedir. Bu durum sizin seçmiş olduğunuz sigorta poliçesinin kapsamına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Hamileliği kapsamı içine alan sağlık sigortası çeşitleri adaylara farklı şekillerde sunulur. Doğum paketi adı ile size sunulan poliçe teklifleri arasından sigorta yaptırmak isteyen kişiler faydalanabilir.

Hamile kalmadan önce özel sağlık sigortası yapmanız bekleme süresi sebebi ile önemlidir. Var olan sigortanızı tamamlayıp doğumu sigorta poliçesine ekleyebilirsiniz. Sigorta firmanızın size sunduğu teklife göre poliçeniz yatarak tedaviyi ve doğum masraflarını karşılar. Bunun yanı sıra bazı sigorta şirketleri rutin hamilelik muayene ücretlerinde sigorta sahibine destek olur. Hamilelik öncesi ve sonrası için size sunulan çeşitli sigorta poliçe tekliflerini değerlendirerek sağlık giderlerinizi güvence altına alabilirsiniz, şimdi Bakan Sigorta ile iletişime geçmelisiniz.

Hamilelik Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içinde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan tedavi masraflarını da karşılamaktadır. Anlaşmalı özel hastanelerde yararlanabileceğiniz bu sigorta çeşidinde tedavi ücretleri sigortalı kişiye yansıtılmaz. Tüm aile bireyleri için bu tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırabilirsiniz. Bu süreç içinde hamilelik sigortası yapılır mı? sorusu da merak edilmektedir. Hamilelik sigortası yaptırmak isteyen bireyler için birbirinden farklı alternatifler sunulmaktadır.

Özellikle doğum ücretini de kapsayan paketler, hamilelik öncesinde ve hamilelik döneminde yapılır. Hamile iken doğum sigortası poliçesi, özel sağlık sigortası doğum paketi ve tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi gibi farklı alternatifler bulunur. Hamile iken sağlık sigortası yapılır mı? ve tedavi masrafları karşılanır mı soruları da bu süreç içinde en sık sorulan sorular arasında yer alır.

Sigorta poliçesi teminatlarına bağlı olarak karşılanacak olan masrafların oranlarında değişkenlik olmaktadır. Ayrıca, hamilelere yapılacak olan sağlık sigortasında belirli şartlar aranmaktadır. Sigorta şirketleri, adayların sağlık durumlarına göre farklı prim seçenekleri ve hizmetleri sunar. Hamilelik sağlık sigortası doğum paketi adı altında farklı teminatlar sunar. Sigorta şirketlerinin hazırladığı sigorta poliçelerinde rutin kontroller, doğum ve doğum sonrası kontrol masraflar karşılanır.

Hamileler, gebelik esnasında özel sigorta yaptırabilirler. Ayrıca daha önceden yaptırmış oldukları özel sağlık sigortasına doğum teminatı ekleyerek yeni bir poliçe oluşturabilirler. Genellikle sigorta şirketleri anne adaylarına tek hamilelik sigortası sunmazlar.

bakan sigorta dogum sigortasi

Hamileler İçin Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Hamileler için sağlık sigortası farklı şekillerde yapılabilir. Hamile sağlık sigortası kapsamın içinde en çok tercih edilen poliçe seçeneği doğum teminatı olan paketlerdir. Hamileler için en ideal seçeneklerden biri olan doğum teminatlı bir sağlık poliçesi, doğum masraflarını karşılar. Anlaşmalı özel hastanelerde ek ücret ödemeden doğum ve muayene gibi ücretler sigorta şirketi tarafından karşılanır. Bu haklara sahip olmanız için özel sağlık sigortanız olması gerekir. Hamilelik başlamadan önce sağlık sigortası yaptırıp doğum teminatı ekleyebilirsiniz. Fakat poliçede bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Doğum teminatı sağlık sigortası yaptıran kişilere öncelikle 12 ay bekleme süresi sunulmaktadır. 12 aylık bekleme süresinin sonunda sağlık sigorta sahipleri doğum teminatından faydalanabilir. Ancak bazı sigorta şirketleri adaylara bekleme süresini sunmaz. Sigorta kapsamı içinde yer alan şartları inceleyerek adaylar kendilerine en uygun seçimi yapabilirler.

Hamilelik Sigortası Fiyatları Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi adı altında birbirinden farklı seçenekler sunan sigorta şirketlerinin poliçe primleri farklılık gösterir. Sigorta şirketlerinin sunmuş olduğu poliçelerden bütçenize en uygun olanı değerlendirebilirsiniz. Hamilelik öncesinde sigorta poliçenize doğum paketi ekleyebilirsiniz. Özel hamilelik paketleri; doğum, bebeğinizin tetkikleri ve rutin olan hamilelik kontrollerinin ücretlerini karşılar. Doğum paketi bulunan poliçelerde ise bebek muayenesi gibi ücretleri karşılayamayabilir. Senin için en doğru hamilelik sigortasını bulman için Bakan Sigorta Whatsapp destek hattından bizimle iletişime geçmelisin!

Bakan Sigorta’nın Sağlık Sigortası ürününü inceleyebilirsiniz.

En hızlı ve en uygun Sağlık Sigorta Teklifi için.

Önceki Gönderi
Sigorta Dışı Kapsamında Kalan Durumlar
Sonraki Gönderi
Bol Su İçmenin Sağlığa Faydaları

İlgili Diğer Haberler

Menü
Whatsapp Telefon