konut paket sigortasi

Konut Sigortası Yaptırmak İçin 11 Neden

Evimiz bizim için en özel yaşama alanımız. Evini düzenlemek, daha konforlu hale getirmek aslında herkesin yaptığı sıradan şeyler.

Teknolojik aletler, mobilyalar, dekoratif ürünler. Bunun yanı sıra kıymetli eşyalarımız, mücevherlerimiz, belki nakit paramız vb. Doğal olarak da tüm bu değerli eşyalarımızı ve tabii ki evimizi güvence altına almamız lazım.

Konut sigortası tam da bunun için biçilmiş kaftan.

Konut sigortasının bize sunduğu farklı poliçe seçenekleriyle ister evimizi ve içindeki eşyalarımızı istersek kirada oturduğumuz evdeki eşyalarımızı garanti altına alabiliriz. Yani konut sigortası bize birçok avantaj sağlıyor.

 1. Konut sigortası sayesinde evimizi ve eşyalarımızı yangın, sel, su basması, patlama, yıldırım düşmesi, deprem, hırsızlık, terör eylemleri gibi durumların hepsinden korur. Oluşacak tüm hasarımızı karşılar.
 2. Yangına karşı alınacak en güvenli tedbir konut sigortasıdır. Konut sigortalarında yangın teminatı standarttır. Çünkü yangın sadece bizim ihmalimizden kaynaklanmaz. Elektrik tesisatındaki bir arıza ya da komşumuzda başlayan yangının bize sıçraması çok da engelleyebileceğimiz durumlar değildir.
 3. Konut sigortası özellikle deprem durumunda DASK’ın karşılamadığı teminatları karşılar. Örneğin DASK eviniz için üst limit olarak 150 bin TL’lik bir miktarı karşılar. Ama evinizin değerinin 900 bin TL olduğunu düşünün. Bu durumda konut sigortanız devreye girer kalan kısmı karşılar.
 4. Ayrıca deprem ve depremden kaynaklanan yangın, toprak kayması, patlama gibi tüm durumlar da garanti kapsamındadır. Enkaz kaldırma da poliçenize dahil edebileceğiniz bir diğer seçenektir.
 5. Hırsızlık durumunda oluşacak maddi kayıplarınız da garanti altına alınabilir. Bunun için evinizdeki değerli tüm eşyalarınızı belirtmeyi unutmayın. Konut sigortanız sayesinde hırsızlık  sonucu meydana gelecek maddi kayıplarınızı telafi edersiniz.
 6. Konut sigortasının en önemli avantajlarından biri de olası bir hasar durumunda evinizin sabit tesisat masraflarını da karşılamasıdır. Sabit tesisatlar (elektrik, su, telefon, doğal gaz vb.) evinizin en önemli unsurlarıdır. Bu tesisatların da döşenmesi evdeki en maliyetli işlerden birisidir.
 7. Bunun yanı sıra evinizde sizin ya da aileniz tarafınızdan kazara zarara uğrayan 3. kişilerin de masraflarını karşılar. Örneğin evde çocuklarınız gelen misafir çocuklarıyla oynarken misafir çocuğunun kolu kırıldı ya da evinize herhangi bir iş için gelen usta merdivenden düştü. Bu kişilerin hastane masraflarını da poliçenizde belirtilmesi durumunda konut sigortanız karşılayabilir.
 8. Konut sigortasının bir diğer avantajı da kiracılar için garanti sağlaması. Kirada oturduğunuz ev için eşyalarınızı konut sigortasının garanti kapsamına alabilirsiniz. Böylece oluşabilecek olumsuz tüm durumlar için eşyalarınız sigorta güvencesinde olur.
 9. Konut sigortanız sayesinde çilingir, elektrik, su vb. tamir ve acil durumlar için ücretsiz hizmet alabilirsiniz.
 10. Bunun yanı sıra yaşadığınız bölgenin iklim şartlarına bağlı olarak oluşacak fırtınanın meydana getirdiği hasarlar da konut sigortasının kapsamına girer.
 11. Eviniz dahilinde başınıza gelecek olası bir kazada vefat ya da sürekli sakatlık halinde belirtilen limitler dahilinde tazminat ödemesi yapılır.

Konut sigortası sayesinde evinizde meydana gelebilecek tüm olumsuz durumlara karşı sigorta güvencesi alırız. Burada dikkat etmeniz gereken konu, poliçenizin nasıl hazırlandığıdır. Size sunulan farklı poliçe seçenekleri ve ek teminatlarla tüm olumsuz durumlara karşı sigorta güvencesi sağlayabilirsiniz.

BAKAN SİGORTA ‘dan ücretsiz danışmanlık ve karşılaştırmalı fiyat seçenekleriyle konut sigortası teklifi almak için buraya tıklayın.

 

Kaynak : Sigortacini

Önceki Gönderi
DASK ile Konut Sigortasının Farkları
Sonraki Gönderi
Deprem Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İlgili Diğer Haberler

Menü
Whatsapp Telefon