Online Kasko Sigortası Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Konular Nelerdir?

  1. ANASAYFA
  2. Blog / Bakan
  3. Online Kasko Sigortası Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Konular Nelerdir?

Online Kasko Sigortası Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Konular Nelerdir?

Kasko sigortası; olası bir kaza, hırsızlık, çarpma, grev, terör eylemi, doğal afet ve daha pek çok konuda aracınızda oluşacak hasarlarda maddi olarak teminat sağlar. İkinci el ve sıfır motorlu araçlar için yapılabilen kasko sigortaları trafik kazaları ve beraberinde yaşanan maddi kayıplarda sadece sigortalıyı değil, karşı tarafında güvence altına alınmasını sağlar. Yaşanabilecek olumsuz bir hasarlı kaza durumuna bağlı olarak karşınıza çıkabilecek masraflar için online kasko sigortası olanağından faydalanıp yüksek miktardaki meblağlar karşılanabilmektedir.

Online Kasko Sigortası Nedir?

Sigorta şirketlerini gezerek kasko sigortası teklifi almak yerine çağın gerekliliğine uygun olarak bilgisayar ya da tabletten online olarak kasko işleminizi gerçekleştirmeye Online kasko sigortası adı verilir. Online kasko sigortası yaptırmak her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de bazı konulara özellikle dikkat etmeniz poliçenin doğru bir biçimde hazırlanmasında fayda sağlar. Online kasko sigortası yaptırırken bazı hususlara özellikle dikkat edilmesi gerekir. Zira yaptıracağınız online kasko sigortası oluşabilecek hasar sonrasında alacağınız destek yetersiz olabilir veya poliçenize eklemediğiniz bir teminat maddesi ilerde sizi finansal olarak fazlası ile zarar uğratabilir.

Meydana gelen trafik kazalarının önemli bir oranı ölüm ya da ağır yaralanma gibi problemler oluştururken, bir kısmı ise yaralı ve araçta hasar meydana getirmektedir. Online kasko teklifi alarak kaza risklerine karşı motorlu aracınıza güvence alarak hem sigortalı hem de sigortalı kişinin yakınlarını olası tehlikelere karşı koruma altına alınmış olur. Kasko sigortaları maddi hasar, ağır yaralanma ve ölümle sonuçlanan kazalara karşı yaptırabilir aynı zamanda poliçenizde bulunan teminatlara bağlı olarak araçta oluşabilecek zararlar kasko sigortası sayesinde sıfır maliyet ile karşılanabilmektedir.

Bakan Sigorta Online Kasko 1 scaled

Online Kasko Sigortası Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler Neler?

  • Online kasko sigortasında ilk adım doğru fiyat araştırmasıdır. Birden fazla sigorta şirketinden Online kasko sigortası teklifi almak sizi finansal olarak destekler.
  • Sigorta şirketi seçerken de size en uygun teklifi veren sigorta şirketini seçmeniz kesinlikle doğru değildir. Tercih edeceğiniz kasko sigortasındaki poliçenin hangi teminatları kapsam içine aldığı size uzun bir vadede fayda sağlar. Aksi takdirde poliçede ihtiyacınıza uygun teminatların olmaması olası bir hasar durumunda sizi maddi olarak oldukça zarara uğratır. Bu neden ile poliçenin tüm genel ve ek şartları dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir.
  • Kasko sigortası anlaşması yaptığınız sigorta şirketinin geniş bir araç ağının olması sigortalı için oldukça büyük bir önem arz eder.
  • Sigorta şirketleri arasından seçim yaparken tercih ettiğiniz sigorta şirketinin poliçe satışı sonrasındaki müşteri memnuniyeti de mutlaka araştırmalıdır.
  • Kasko sigortası yaptırmanın temel hedefi oluşabilecek hasar sonrasında en hızlı ve en iyi hizmetin alınmasıdır. Bu yüzden anlaşma sağlayacağınız sigorta şirketinin hem nitelikli bir kadroya hem de hasar hizmet skalasının geniş olmasına özellikle dikkat edilmelidir.
  • Online kasko sigortası yaptırmadan evvel kasko sigortası ürün içeriklerine ve kasko sigortasında ihtiyacınız olan teminatlara hâkim olmanız durumunda ihtiyaç duymadığınız teminatlar için fazladan prim ödemenize engel olacaktır.
  • Aracınızı kullandığınız süre boyunca aracınızda herhangi bir hasar durumu söz konusu değil ise; poliçenizin prim fiyatı hesaplaması esnasında sigorta şirketiniz hasarsızlık indirimini dikkate alıp almadığını da özellikle kontrol etmelisiniz.

Hesaplanan kasko sigortası fiyatının üzerine araç sahibinin poliçede olmasını istediği ek teminatlar da eklenerek ödenmesi istenen araç kasko sigorta primine ulaşıldığı zaman; sigorta şirketinin size sunduğu ödeme seçeneklerinin çeşitliliği ve esnekliği özellikle dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

 

Bakan Sigorta’nın Kasko Sigortası ürününü inceleyebilirsiniz.

En hızlı ve en uygun Kasko Sigorta Teklifi için.

Önceki Gönderi
İş Yeri Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Sonraki Gönderi
Hasar Anında Gerekli Belgeler Nelerdir?

İlgili Diğer Haberler

Menü
Whatsapp Telefon