Doğru Sigorta Danışmanını Bulmak İçin 5 İpucu

  1. ANASAYFA
  2. Blog / Bakan
  3. Kasko
  4. Doğru Sigorta Danışmanını Bulmak İçin 5 İpucu
48 kredit zahod min

Güvenmek zordur. Arabanızı, evinizi, kendi geleceğinizi, çocuklarınızın geleceğini, yıllarca uğruna emek vererek kazandıklarınızı, sağlığınızı kime emanet edeceğiniz yönünde seçim yapmak hayati bir karardır. Evet, sigorta şirketi seçimi göründüğünden daha zorlayıcı bir hale gelebilir. Özellikle bu kadar çok alternatifin olduğu bir dönemde yaşarken. Yaşamınızda kilometre taşı olarak da nitelendirilebilecek bu kararı almadan önce size bazı öneriler sunmak istiyoruz.

1-Acentenizi tanıyın.

Sigorta acenteleri bağımsızdır. Her acente bir veya birden fazla sigorta şirketi ile çalışabilir. Birden fazla şirkete hizmet veren bir acenteden size talep ettiğiniz poliçeyle ilgili alternatifli ve karşılaştırmalı teklif sunmasını isteyin. Görüştüğünüz acentelere hangi şartlar ve kurallarla çalıştıklarını mutlaka sorun. Web sitelerindeki bilgiler haricinde sorularınız varsa yöneltin. Acentenizi seçerken her zaman ulaşılabilir olmasına da dikkat edin; soru ve taleplerinize kısa sürede cevap veren bir acenteniz olmalıdır. Acentenizle aranıza hızlı, iyi ve sağlıklı bir iletişim ağı olmalıdır.

2-Hedef belirleyin.

Kendinize neden sigortaya ihtiyacınız olduğunu ve poliçenizin sizce olmazsa olmazlarını sorun. Ne aradığınızı ve ne beklediğinizi siz biliyorsunuz. Özellikle sağlık, konut, araç ve hayat sigortalarında bu, yapmanız gereken çok temel bir saptamadır. Bu tür sigortaların teminat kapsamları da şirketten şirkete değişiklik gösterir. Size en uygun olanı önce siz tanımlamalısınız ki, en ideal sigorta danışmanını seçmeniz kolaylaşsın.

3-Kendi poliçe listenizi yapın.

İhtiyaç duyduğunuz sigortalar hangileri? Bunları listeleyin. Eğer hangi sigorta ürünlerine ihtiyaç duyduğunuzu belirleyemiyorsanız, güvence altına almak istediğiniz değerlerinizi belirleyin. Ardından bu sigorta poliçelerinin teminatlarını ve risklerini inceleyin. Sizin aradığınız risklerin hangilerinde olduğunu saptayın ve olmayanları eleyin. Bazı poliçeler ile talebe bağlı olarak ek teminatlar da sunulur. Bunları da incelemeniz de yarar var. Bir de şunu unutmayın: En ucuz poliçe, en cazip ödeme şekli en iyi poliçe anlamına gelmez. Elbette fiyatlar, kararları etkiler. Ancak tek kriter, sigorta primi olmamalıdır.

4-Kıyaslayın.

Sigorta şirketlerini ve sunulan poliçeleri kıyaslamak kolay değildir; çok fazla detayın içinde boğulabilirsiniz.  Zamandan tasarruf ederek, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun ürünleri online teklif ve karşılaştırmalı tablolarla bulabilirsiniz. Ayrıca yine bu yöntemler en beğenilen ve en çok şikayet alan sigorta firmalarını da kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kısacası, lisanslı ve deneyimli sigorta aracılarının yönlendirmeleri önemlidir.

5-Sigorta kapsamının önemini anlamalısınız.

Bir danışman ile imza aşamasına mı geldiniz? Tüm prosedürleri, şartları ve kuralları anladığınızdan emin olun. Aklınızda hiçbir soru işareti ve içinizde küçücük de olsa bir tereddüt kalmamalı. Uzun vadeli sigortalarda sorun yaşama olasılığı her zaman vardır. Bu nedenle poliçenizi imzalamadan önce bir kez daha kontrol edin ve sigorta danışmanınızla üzerinden geçin.

Bütün bunları size BAKAN SİGORTA sunuyor. İster ofisimize gelin, ister internetten form doldurun; sigorta uzmanımız ihtiyaçlarınızı dinler ve en uygun çözümleri hazırlayarak size sunar.

 

Kaynak : Sigortacini

Önceki Gönderi
Benim Aracıma Birşey Olmaz !!!
Sonraki Gönderi
Trafik Sigortasında Fiyatlar Mutlaka Düşer

İlgili Diğer Haberler

Menü
Whatsapp Telefon