Pert Kasko Sigortası Hakkında Bilinmeyenler

 1. ANASAYFA
 2. Blog / Bakan
 3. Pert Kasko Sigortası Hakkında Bilinmeyenler

Pert kasko sigortası bir genişletilmiş kasko sigortası ürünüdür. Sigorta şirketleri yıllarca, tamir edilip trafiğe çıkarılan pert araçlara sigorta yapmakta isteksiz davranmışlardır. Son zamanlarda ise daha fazla kasko müşterisi bulma adına bu sigortaya yapmaya razı olmuşlardır. İşte pert kasko sigortası ile ilgili bilinemeyenler:

Hangi araçlara pert nedir?

Bir araç bir kaza sonrası değerinin en az % 70’ini kaybederse bu araca pert işlemi yapılabilir. Aracın pert haline gelmesi durumunda artık aracın tamir edilmesinde bir ekonomik değer görülmez. Araç tamir edilse bile aracın satış değeri de astronomik olarak düşecektir. Bunun sonucu araca pert kaydı düşülür ve sigorta bedeli sigorta şirketinden tahsil edilir. Bu işlem sonucu araç artık trafiğe çıkamayacaktır.

Araç pert olunca hangi işlemler yapılır ?

Araç % 70’dan fazla hasar gördüğünde öncelikle bu durum 5 işgünü içeresinde ilgili belgelerle sigorta şirketine bildirilmelidir. Sigorta şirketi bir eksper görevlendirir ve eksper hasarı ile ilgili şirkete bir rapor sunar. Eğer hasarın sigorta rayiç bedelini geçtiğine karar verilirse araç tam hasarlı olarak kabul edilir. Bunun sonucu şirket sigortalıya araç rayiç bedelini öder. Araca da pert kaydı konulur.

Pert araç trafiğe çıkabilir mi?

Rayiç bedelini ödeyen sigorta şirketi genellikle pert aracı satışa çıkarır. Bu aracı alan kişi aracı tamir ettirip trafiğe çıkarabilir. Bunu yapabilmek için aracın tam olarak tamir edilmesi ve bunun belgelendirilmesi gerekir. Bunun sonundaki resmi işlemler ile araç yeniden trafiğe çıkabilir.

Pert kasko sigortası nedir?

Yukarıda belirtildiği gibi trafiğe çıkarılan araca yapılan kasko sigortasına pert kasko sigortası nedir. Uzun yıllar sigorta şirketleri pert araçlara sigorta yapmayı kabul etmemişlerdir. Fakat son zamanlarda kasko sigortası müşterilerini azlığından dolayı, daha çok müşteri bulabilmek adına bu ürünü sunmaktadırlar.

Pert kasko sigortası niçin avantajıdır?pert kasko sigortası

 • Bu sigorta kasko sigortasında daha ucuzdur.
 • Sigorta şirketleri bu sigorta için ücretsiz ekspertiz tayin etmektedirler.
 • Bu sigorta pert araca karşı güveni sağlar. Aracın değeri yükselir ve araç daha kolay alınıp satılabilir.

Bu sigortanın teminatları nelerdir?

Pert kasko sigortası kasko sigortasına göre daha sınırlı teminatlar verir. Bu teminatlar kasko sigortasının ana teminatları olan aracın yanması, aracın çalınması, başka bir araç ile çarpışması ya da başka bir aracın ya da cismin araca çarpmasıdır.

pert kasko sigortası

Bu sigorta hangi hizmetleri sunar?

Pert kasko sigortası sahipleri şu hizmetlerden yararlanabilirler:

 • Kiralık araç hizmeti
 • Aracın kurtarılması
 • Aracın anlaşmalı servise kadar götürülmesi
 • Kişi yaralandığında ya da hasta oluğunda nakil imkânı
 • Bilgilendirmelerin ve araçla ilgili diğer ayarlamaların yapılması

 

En doğru teminatlar ile pert kasko sigortanızın fiyatını öğrenmek için Gebze Bakan sigorta ile iletişime geçmelisiniz. Web sitemizden teklif alabilir, arayabilir veya Whatsapp’ tan destek alabilirsiniz.

Bakan Sigorta’nın Kasko Sigortası ürününü inceleyebilirsiniz.

En hızlı ve en uygun Kasko Sigorta Teklifi için.

Önceki Gönderi
Trafik Sigortası Ne Zaman Ödeme Yapmaz?
Sonraki Gönderi
Tamamlayıcı Sağlık ile Özel Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar

İlgili Diğer Haberler

Menü
Whatsapp Telefon