İş Yeri Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. ANASAYFA
  2. Blog / Bakan
  3. İş Yeri Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İş Yeri Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İş yeri sigortası poliçeleri, ticari olarak nitelendirilen işletmelerin ve ofislerin karşı karşıya kalabilecekleri her türlü kaza ve doğal afetlere karşı koruma sağlamayı amaçlayan sigorta seçeneklerinden biridir. Yangın, patlama, fırtına, sel, yıldırım çarpması, taşıt çarpması gibi beklenmedik durumlarda oluşabilecek maddi zararların karşılanmasını sağlayan iş yeri sigortaları, beklenmedik anlarda karşınıza çıkabilecek masrafları sigorta şirketinizden tazmin etmenizi sağlayıp maddi bir kriz yaşanmasının önüne geçmektedir. İş yeri sigortası yaptırırken göz önünde bulundurmanız gerekenleri sizler için derlerdik.

İş Yeri Sigortası Nedir?

İş yeri sigortası; iş yerlerinin doğal afet ve araba çarpması gibi dışsal faktörlerin yanı sıra iş yerinin içinde oluşabilecek kazalar ve ticari olumsuzluklar nedeni ile maddi zararlar ile karşılaşmasını önleyen özel sigorta paketlerine verilen isimdir. İş yeri sahibi tarafından yaptırılan sigorta seçenekleri, hayatın doğal akışından doğabilen birden fazla olumsuzluk sebebi ile karşılaşılabilecek maddi zararların karşılanmasını ve bu sayede iş yerinin daima güvende kalmasını sağlayarak bütçenizin korunmasını sağlar.

toprak kaymasi
pexels ylanite koppens 843231
yangin

İş yeri sigortası kapsamı içinde olan durumlardan bazıları ise;

  • Yangın, patlama, duman nedeni ile oluşan maddi zararlar ve kayıplar
  • Sel ya da su baskını nedeni ile iş yerinin ve iş yerinde kullanılan iş aletlerinin zarar görmesi
  • Fırtına ve toprak kayması gibi doğal afetlerden dolayı oluşan hasarlar
  • Toplumsal ayaklanmalar ve terör olayları nedeni ile iş yerinin ve iş unsurlarının hasara uğraması
  • Çeşitli etmenler nedeni ile ofisinizin camlarının hasar görmesi ya da ofis anahtarlarının kaybolması

Yukarıda sizler için sıraladığımız maddi hasar oluşturan durumlarda iş yeri sahiplerinin mağduriyetlerini gidermeyi amaçlayan iş yeri sigortaları, aynı zamanda size sunulan ek teminatlar ile de sigortalının yaşamını kolaylaştırmaktadır. Üçüncü şahıslara karşı doğan maddi sorumluluklarda, ferdi kazalarda ve hırsızlık gibi durumlarda da destek veren iş yeri sigortaları, iş yerinizi ve şirketinizin bütçesini maksimum seviyede korumanıza yardımcı olur.

crop pexels photomix company 101808

İş Yeri Sigortası Avantajları Nelerdir?

İş yeri sigortası poliçeleri, sigorta yaptırmak isteyen kişiler için en avantajlı poliçeler arasında yer almaktadır. İş yerinizin sigortasını yaptırarak elinizde olmayan sebeplerden dolayı oluşabilecek pek çok afet ve kazaya karşı korunabilir ve şirketinizin bütçesini gereksiz masraflar yüzünden zarar görmesinin önüne geçebilirsiniz. Şirketinizde ya da ofisinizde bulunan iş unsurları ve makinelerde oluşabilecek hasarlar için tamirat masrafları sigortanız tarafından karşılanır böylece tasarrufta bulunabilirsiniz.

İş Yeri Sigortası Yaptıracakların Dikkat Etmesi Gereken Faktörler

Poliçe Değerlerine Dikkat Etmeniz

İş yeriniz ya da şirketinize sigorta yaptırdığınızda dikkat etmeniz gereken detayların en başında poliçede yer alan değerlerin doğru bir biçimde yazılmış olmasıdır.  Sigortası yapılacak ofisin, ofiste yer alan iş makineleri ve diğer unsurların değerinin sigorta poliçesinde doğru bir biçimde belirtilmesi, tazminat hakkınız doğduğu zaman eksiksiz bir şekilde ödemem almanız için büyük önem arz eder.

Sigorta Teminatları Özenle İncelenmeli

Bazı sigorta şirketleri tarafından kullanıcılara sunulan sigorta paket içerikleri değerlerinden daha kapsamlı ve daha yararlı olabilir. İş yeriniz ve kendiniz için en doğru iş yeri sigortası paketine sahip olmak için sigorta teminatlarını özenle incelemeniz ve daha fazla teminat sunan poliçeyi seçmenizde fayda vardır.

Ek Teminatlardan Yararlanın

Ofis ve iş yerleri maddi hasar risk grubunda olan alanların başında yer alır ve bu yüzden de doğru iş yeri sigortası paketini seçmeniz size maddi açıdan maksimum seviyede güvenlik sağlar. Sigorta paketinde bulunan küçük bir prim ödemesi farkı size daha büyük bir teminat sunabilir.

Önceki Gönderi
Tehlikeli Madde Sigortası
Sonraki Gönderi
Online Kasko Sigortası Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Konular Nelerdir?

İlgili Diğer Haberler

Menü
Whatsapp Telefon