Kaza Anında Kaza Tespit Tutanağı Bulmakla Uğraşmayın!

  1. ANASAYFA
  2. Blog / Bakan
  3. Kaza Anında Kaza Tespit Tutanağı Bulmakla Uğraşmayın!
13280428 web1 crash2 med

Kaza bu, geliyorum demez, trafikte beklenmedik bir anda kendimizi bir kazanın içinde bulabiliriz. Biz aldığımız önemlerle kendimizi ne kadar korusak da karşı tarafın neden olabileceği maddi hasarlı kazalara da maruz kalabiliriz.

Bildiğiniz gibi, maddi hasarlı bir kaza durumunda bu kazaya karışan taraflar aralarında anlaşarak, kaza tespit tutanağı tutup, sigorta şirketlerine hasarlarının karşılanması için başvururlar. Kaza anında, kaza tespit tutanağı bulmakla uğraşmak hiç de hoş bir durum olmayabilir. Bu nedenle önerimiz, aracınızda en az 2 kopya kaza tespit tutanağı bulundurmanız olur.

Tutanak tutulurken krokinin net bir şekilde çizilmesi, krokideki araçların plakalarının belirtilmesi, cadde ve sokakların isimlerinin, tek yönlü yol, ayrılmış yol, cadde-bulvar ayrımın belirtilmesi, kural ve yasakları içeren trafik işaretlerinin belirtilmesi, trafik akışının hangi yöne doğru olduğunun ve aracın yönünün ne olduğunun aktarılması gerekmektedir. Bu tutanağın iyi hazırlanması sigorta şirketlerinin doğru karar vermesi açısından oldukça önemlidir.

Kaza tespit tutanağının nasıl doldurulacağı ile ilgili detay bilgi almak isterseniz, size yardımcı olacak broşürümüzü inceleyebilirsiniz.

Kaza tespit tutanağını bilgisayarınıza indirmek ya da hemen çıktı almak isterseniz de, bu linki tıklayabilirsiniz.

Güvenli sürüşler dileriz.

Önceki Gönderi
5 Soruda DASK (Zorunlu Deprem Sigortası)
Sonraki Gönderi
DASK Primi Nasıl Hesaplanır?

İlgili Diğer Haberler

Menü
Whatsapp Telefon