uslugi11 scaled

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye deprem bölgeleri haritası ülkemizi, depremin oluşturduğu risk bakımından 5 farklı bölgeye ayırmıştır.

DASK (zorunlu deprem sigortası) piriminiz hesaplanırken bu bölgelerin her birinin konut yapısı özelliklerine bağlı olarak fiyatlar belirlenir.

Deprem riski yüksek olan bölgelere ait DASK primleri daha yüksek, deprem riskin düşük olduğu bölgelerde ise daha düşüktür.

Risk taşıyan 5 bölgeni dışında, yapı kalitesine ait 3 farklı değişken daha vardır. Tüm bu mevcut veriler 15 farklı prim türü yaratmıştır.

DASK pirimi hesaplanırken binanın bulunduğu bölge ve binanın yapısal özelliklerine ait olarak tespit edilmiş değer; binanın alanı (metrekare) ile çarpılır. DASK poliçe bedeli bulunur.

DASK prim yıllık hesaplanır ve bu bedel sabittir. Farklı sigorta şirketleri aynı mesken ve bina için farklı sigorta poliçesi prim hesaplayamaz ve farklı fiyatlar çıkaramazlar. DASK poliçe bedeli yılda 1 kez ve peşin olarak ödenir. Bazı sigorta şirketleri taksitli ödeme seçenekleri de sunar.

Bakan Sigorta, Hazine Bakanlığı tarafından belirlenen DASK tarife ve talimatlarından belirlenen şartlar uyarınca ödenecek prim hesaplamasını yapmaktadır.

Bakan Sigorta’nın Dask Sigortası ürününü inceleyebilirsiniz.

En hızlı ve en uygun Dask Sigorta Teklifi için.

Güvenli günler dileriz.

Önceki Gönderi
Kaza Anında Kaza Tespit Tutanağı Bulmakla Uğraşmayın!
Sonraki Gönderi
Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyım

İlgili Diğer Haberler

Menü
Whatsapp Telefon