Doğum Aniden Gelebilir, Tam Sağlık Sigortası Yaptırmakta Gecikmeyin!

  1. ANASAYFA
  2. Blog / Bakan
  3. Doğum Aniden Gelebilir, Tam Sağlık Sigortası Yaptırmakta Gecikmeyin!

Doğum Aniden Gelebilir, Tam Sağlık Sigortası Yaptırmakta Gecikmeyin!

Tamamlayıcı sağlık sigortası Sosyal güvenlik Kurumu ile anlaşması olup bazı hizmetleri ücretli olan özel hastanelerde geçerlidir. Ve tam sağlık sigortasına sahip kişiler bu hizmetlerden ücretsiz bir şekilde faydalanabilmektedirler.

Özel sağlık sigortası olmayan kişiler için büyük bir önem arz eden tamamlayıcı sağlık sigortasının birçok teminat seçeneği mevcuttur. Bu teminatların yanı sıra kişilerin isteğine bağlı olarak farklı ek teminatlarda eklenebilmektedir.

doğum sigortası

Size uygun sağlık sigortası seçeneği ile bakan sigorta sağlığınızın güvencesi olsun. Hemen iletişime geçin…

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Doğumda Teminat Olarak Eklenebilmekte midir?

Hamile kalmayı düşünen veya hamile anne adaylarını en fazla endişelendiren durumların başında doğum yapacakları sağlık kuruluşuna karar vermektir. Kimi zaman tercih etmek istedikleri sağlık kuruluşlarının fiyatları ve doğum paketleri bütçelerini aşmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası gebelik devam ederken ve doğum esansında anne adaylarının maddi endişelerine çözüm olmaktadır.

Özel sağlık sigortalarıyla kıyasladığından pirim ödemeleri daha düşük olan tamamlayıcı sağlık sigortalarına ek olarak doğum teminatı da eklenebilmektedir. Böylece ebeveynler gebelik sürecinde rutin kontroller esnasından bütçelerini aşan tam teşekkülü hastanelerden hizmet alabilmektedirler. Yıllık olarak düzenlenen doğum teminatının sadece doğum sürecini ve doğumu teminat altına aldığı unutulmamalıdır.

Doğum teminatına dair detayla sigorta şirketlerinin inisiyatifine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Değişiklik gösteren detayların başında bekleme süreleridir. Şirketler tarafından belirlenen bekleme süresinden önce gerçekleşen tetkik ve rutinler doğum teminatı paketine dahil edilememektedir. Bu noktada en önemli husus kişilerin sağlık sigortalarına doğum teminatını ekletmeden önce hamilelik sürecine karar vermeleridir. Bunun yanı sıra sağlık sigortalarına doğum teminatı ekletmek isteyen kişilerin iyi bir alan taraması yapmaları tavsiye edilir.

doğum sigortası
doğum sigortası
doğum sigortası

Sağlık sigortasına doğum teminatı ekletmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri ve gözden kaçırmamaları gereken önemli birkaç detay bulunmaktadır. Bu detaylara bakılacak olursa,

  • Sağlık sigortanıza eklettiğiniz doğum teminatı sadece sigorta şirketinizin anlaşma yaptığı hastanelerde geçerli olacaktır. Şirketinizin anlaşması dışında olan hastanelerden alacağınız hizmet bedelleri doğum teminatına dahil olmayacaktır.
  • Doğum esansında tercih edilen anestezi türleri de doğum teminatına dahil olurken farklılık gösterebilmektedir. Mesela normal doğumda uygulanan epidural anestezi doğum teminatınıza dahil olurken sezaryen doğumda dahil olmayabilir. Bu sebeple doğum teminatı yaptıracağınız sigorta şirketi ile bu tür detayları mutlaka görüşmelisiniz.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortasına eklenilen doğum teminatı yatarak tedavi türünde sınırsız olarak masrafların tamamını karşılamaktadır. Ancak hamilelik devam ederken alacağınız hizmetler ayakta tedavi teminatına dahil edilmektedir. Diğer bir deyişle gebelik devam ederken alacağınız muayene ve tetkik hizmetleri sigorta şirketinin belirlediği sınırlar içindedir.

Doğum teminatı sadece hamilelik sürecini ve doğumu teminat altına almaktadır. Ve bu sebeple doğum teminatlarına dahil olmayan tetkiklerde şu şekilde sıralanabilir,

  • Cinsel işlev bozuklukları ve peyroni hastalığına dair tetkik ve tedavilerin tamamı.
  • Kordon kanı alınması ve muhafaza edilmesi ile ilgili gerçekleştirilen işlemlerde dahil değildir. Ayrıca kanser gibi hastalıkların tedavisinde kullanma amacıyla gerçekleştirilen transfer işlemleri de doğum teminatına dahil değildir.
  • Kişilerin isteğine bağlı olarak gerçekleştirilen kürtaj işlemleri ile hamileliği engelleyici korunma yöntemlerinin (spiral gibi rahim içi araçların takılması) ücretlendirmesi de kişilere aittir.
  • Hamilelik öncesinde gerçekleştirilen düşük araştırmaları, kısırlık tanı-tedavi hizmetleri ve kısırlık ile bağlantılı tetkiklerde tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatına dahil edilmeyen hizmetlerdir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasına ek teminat olarak eklenilen doğum teminatının fiyatları şirketlere bağlı olarak değişebilmektedir. Kişilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak oluşturulan sigorta poliçeleri için alanında uzman kişilerden danışmanlık alınması tavsiye edilir. Hayatın en önemli evrelerinden birisi olan bu zamanlarda hem kendi sağlığını hem de bebeğinizin geleceği için uzman kişilerden yardım alarak bütçenizi ferahlatabilirsiniz.

Bakan Sigorta’nın Sağlık Sigortası ürününü inceleyebilirsiniz.

En hızlı ve en uygun Sağlık Sigorta Teklifi için.

Önceki Gönderi
Konut Sigortası Yaptırmanız için 5 Neden
Sonraki Gönderi
Motosiklet Kaskosu Nedir?

İlgili Diğer Haberler

Menü
Whatsapp Telefon