Konut Sigortası Yaptırmanız için 5 Neden

  1. ANASAYFA
  2. Blog / Bakan
  3. Konut Sigortası Yaptırmanız için 5 Neden

Konut Sigortası Yaptırmanız için 5 Neden

Konut sigortası, evinizde çeşitli problemler meydana gelmesi durumunda ki küçük meblağların karşılanmasını sağlayan bir sigorta türüdür. Aynı zamanda bir güvence sistemi olan konut sigortası herhangi bir tehlike durumunda hasarların cebinizden harcama gerçekleştirmeden kurtulmanız sağlanır. Bunların yanı sıra poliçe dışındaki acil durumlarda da destek alınabilmesi mümkündür.

Ufak aksiliklerde imdadınıza yetişen konut sigortası afet ya da kaza gibi durumlarda da en büyük destekçiniz olacaktır. Ancak su tesisatı, elektrik tesisatı gibi alanlarda meydana gelen problemler konut sigortası kapsamında değildir.

Eviniz, kendinizi en güvende hissettiğiniz yer olmalıdır. Bu nedenle konutlarınızın korunmaya ihtiyacı olabilmektedir. Bunun yanı sıra konut sigortası yaptırmanız için çeşitli nedenler vardır. Şimdi gelin bu nedenleri hep birlikte inceleyelim.

konut sigortasi

Neden Konut Sigortası Yaptırmalısınız?

Neden konut sigortası yaptırmalısınız sorusunun cevabını aşağıdaki gibi vermemiz mümkündür.

Hasarlara Karşı Evinizi Güvence Altına Almaktadır

Eşyalarınızı ya da evinizi kazalara ve hasarlara karşı güvence altına alabilmek için konut sigortası yaptırmalısınız. Sel, yangın, hırsızlık, su baskını gibi problemlerde konut sigortalarının sağlamış olduğu avantajlardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu doğrultuda konut sigortaları eşyalarınızda ve evinizde meydana gelen zararları en iyi şekilde karşılamaktadır. Konutunuzun oturulamaz hale gelmesi durumuna tadilat ve tamir işlemleri bitene kadar oturulacak olan evin masrafları da bu sigorta kapsamında karşılanmaktadır.

Konut sigortası tehlikeli ve riskli durumlara karşı önemli bir şekilde önlem alınmasını sağlamaktadır. Konut sigortası ile beklenmedik durumlar karşısında meydana gelebilecek zararların en hızlı ve en kolay şekilde aşılması sağlanmaktadır. Meydana gelen çeşitli ihtiyaçlar ve sorunları konut sigortasının size sağlayacağı çözümler ile ortadan kaldırabilirsiniz.

konut sigortasi hirsizlik
konut sigortasi guvence

Sevdiklerinizi ve Evinizi Sigortalar

Olumsuz durumlar ile karşılaşması esnasında tek başınıza mücadele etmek zorunda değilsiniz. Bu doğrultuda sorunlarınız ile mücadele etmek için sigorta şirketiniz ile birlikte hareket edebilirsiniz. Konut sigortası ile kendinizi hem maddi hem de manevi olarak güvende hissedebilirsiniz. Bunun yanı sıra sadece evinizi değil ailenizi, sevdiklerinizi ve hatta komşularınızı dahi güvence altına alabilirsiniz. Konut sigortası doğrultusunda evde meydana gelen kazalarda vefat ya da sakatlık olması durumunda belirli bir miktarda tazminat ödemesi de gerçekleştirilmektedir.

Hayatınızı Kolaylaştırır

Tek poliçe ile evinizi pek çok duruma karşı kendinizi ve evinizi güvence altına alabilirsiniz. Konut sigortası evinizde ki eşyalarınızı da koruma altına almanızı sağlamaktadır. Yangın teminatı, deprem teminatı gibi teminatlar konut sigortası kapsamında yer almaktadır. Bunların yanı sıra konutun ana teminatlarının dışında ek teminat hizmetlerinden de profesyonel bir şekilde faydalanabilmeniz mümkündür. Çilingir yardımı, sağlık görevlisi, tesisat işleri gibi çeşitli konularda destek hizmeti sağlanmaktadır.

Konut sigortası tehlikeli ve riskli durumlara karşı önemli bir şekilde önlem alınmasını sağlamaktadır. Konut sigortası ile beklenmedik durumlar karşısında meydana gelebilecek zararların en hızlı ve en kolay şekilde aşılması sağlanmaktadır. Meydana gelen çeşitli ihtiyaçlar ve sorunları konut sigortasının size sağlayacağı çözümler ile ortadan kaldırabilirsiniz.

konut sigortası
konut sigortası

Zararlar En Aza İndirgenir

Evinizde meydana gelebilecek çeşitli kaza ve hasarlar ile maddi ve manevi kayıplar meydana gelmektedir. Konut sigortası ile zararlar en aza indirilmektedir. Konut sigortası yıllık olarak gerçekleştirilmektedir. Bu doğrultuda taksitlerde aylık olarak ödenebilmektedir. Bu sayede hem zararlarınız en aza indirilir hem de ödeme kolaylığı ile fayda elde edebilirsiniz.

Konut Değeri Enflasyona Karşı Korunur

Konut sigortası isteğe bağlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Özel sigortalar arasında bulunan konut sigortası bireylerin almak istedikleri hizmet ve teminatlar bağlamında kişilere sunulmaktadır. Evinizde oluşacak tüm hasarlara karşı sevdikleriniz ile profesyonel bir güvence almak istiyorsanız konut sigortası ideal bir seçenektir. Bunun yanı sıra maddi olarak da masrafların karşılanması konut sigortası kapsamında gerçekleştirilmektedir. Bu doğrultuda yüksek maliyetleri kendi cebinizden karşılamak durumunda kalmayacaksınız. Konut sigortası olumsuz durumlarda karşılaşılan maddi zararlara karşı bütçenizi en iyi şekilde korur.

konut sigortası

Bakan Sigorta’nın Konut Sigortası ürününü inceleyebilirsiniz.

En hızlı ve en uygun Konut Sigorta Teklifi için.

Önceki Gönderi
Eczane Sigortası ve Teminatlar
Sonraki Gönderi
Doğum Aniden Gelebilir, Tam Sağlık Sigortası Yaptırmakta Gecikmeyin!

İlgili Diğer Haberler

Menü
Whatsapp Telefon