Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş ve Fiyat Aralığı Nedir?

  1. ANASAYFA
  2. Blog / Bakan
  3. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş ve Fiyat Aralığı Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamı içindeyseniz ve aynı zamanda özel hastanelerin hizmetlerinden faydalanabilmek için en uygun sigorta çeşitlerinden biri olan tamamlayıcı sağlık sigortası ile hem kendinizi hem de aile fertlerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası devlet desteği olan, SGK’ lı kişilerin anlaşmalı özel hastanelerin sunduğu tüm hizmetlerden faydalanabileceği bir sigorta türüdür. SGK’ nın kapsamı dışında kalan ya da limitli bir biçimde karşıladığı tedavi masraflarını karşılayarak sigortalı bireyin bütçesini zorlamayan bir sisteme sahiptir. Ufak bir miktar katkı payı ödeyerek anlaşmalı özel hastanelerden hem siz hem de aile fertleriniz faydalanabilir ve yüksek kalitede sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası özellikle büyük sağlık sorunlarında güvence altına alarak bütçenizi aşan masrafları sizin yerinize öder. Bunun yanı sıra sigortalı kişi eğer işveren ise gelir vergisi indiriminden de faydalanabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Var Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını 0 yaştan başlayarak 60 yaşa kadar geniş bir yaş sıkalasına sahiptir. Tamamlayıcı sağlık sigortası için üst yaş sınırı 60 yaş olarak belirlenmiştir. Bu yaş aralığı sigorta şirketlerinin esnekliğine göre farklılık gösterebilir. En doğru bilgiye ulaşmak için anlaşma sağladığınız sigorta şirketi ile iletişime geçmeniz önerilmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içinde olan hastaneler sigorta şirketlerinin anlaşma sağladığı hastanelere göre çeşitlilik göstermektedir.

tamamlayıcı sağlık sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Olan Tedavi Teminatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içinde yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere 2 adet ana teminat ve ana teminatların da alt teminatları bulunmaktadır. Yatarak tedavi için bazı teminatlar limitsiz iken bazılarında ise limit olabilmektedir. Sağlık sigortası kapsamı içinde bulunan yatarak tedavi teminatında; limitsiz teminatlar: Sigorta şirketinizin belirli bir sınır koymadan güvence altına aldığı hizmetler ambulans, ameliyat, ameliyat öncesinde ve sonrasındaki tetkikler, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, yoğun bakım hizmeti ve tıbbi gözlem masrafları bulunmaktadır.

Limitli teminatlar: Sigorta şirketinizin limitli bir şekilde karşılayabileceği sağlık hizmetlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz. Evde bakım hizmeti; Tedavi sürecinin evde devam etmesi gereken hastaların yanına sağlık personelinin getirilmesi.

Protez uzuv teminatı; Bireyin sigorta başlangıç tarihinden sonra başına gelen kaza ya da hastalık sonucu uzvunu kaybetmesi sebebi ile temin edilen protez ve protez bakımları tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içinde yer alır.

Tıbbi malzeme teminatı; Sigorta süresi boyunca yaşanan kaza ya da hastalık sonucunda bireyin tedavisinde yardımcı olan her türlü malzeme ücreti sigorta şirketi tarafından karşılanır. Sigorta kapsamı içinde ücreti karşılanan malzemeler ise; atel, koltuk değneği, walker, alçı terliği, oturma simidi, ürostomi ve kolostomi torbası gibi malzemeleri içerir. Bunun yanı sıra yanık sonucu oluşan yaraların kapanmasını sağlayan bütün malzemeler tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında bulunmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ayakta Tedavi


Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içinde yer alan ayakta tedavi teminatı: Yatarak tedavi gereği olmayan röntgen, tahlil, muayene, laboratuvar tetkikleri gibi sağlık hizmetleri de teminat kapsamı içinde yer alır. Sigorta şirketlerine bağlı olarak farklılık olsa da ayakta tedavi teminatı kapsamında 9 ya da 10 doktor muayenesi limiti bulunur. Fiziksel tedavi ve rehabilitasyon da ayakta tedavi kapsamı içinde yer alır. Limiti ise 15 ya da 60 seans arasında değişiklik göstermektedir.

tamamlayıcı sağlık sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Kapsam Dışı Kalan Teminatlar Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası sağlık hizmetlerinin büyük bir bölümünü karşılasa da kapsam dışında kalan bazı durumlar bulunur. Bunlar;

  • Sigorta poliçesi öncesinde başlayan sağlık durumları ve harcamaları,
  • Genel sağlık sigortasının pasif olduğu dönemde yapılan sağlık harcamaları,
  • Diş tedavisi harcaması,
  • Yurt dışında yapılan sağlık harcamaları,
  • Estetik cerrahi operasyon harcamaları,
  • Gözlük camı, gözlük çerçevesi gibi harcamalar,
  • Bireyin kendine verdiği zararların harcamaları tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsam dışında bıraktığı harcamalar arasında yer alır.

Sen de, senin için en doğru tamamlayıcı sağlık sigortasını bulmak için bakan sigorta whatsapp destek hattından bizimle iletişime geçebilirsin veya web sitemizdeki formu doldurabilirsin.

Bakan Sigorta’nın Sağlık Sigortası ürününü inceleyebilirsiniz.

En hızlı ve en uygun Sağlık Sigorta Teklifi için.

Önceki Gönderi
Motosiklet Sigortası
Sonraki Gönderi
Abonelikler için DASK Zorunlu Mu ?

İlgili Diğer Haberler

Menü
Whatsapp Telefon